Prečo piť šťavy

Konzumácia surovej zeleniny a ovocia dodáva telu energiu, pomáha predchádzať chronickým ochoreniam, zabezpečuje zásadité pH organizmu a pomáha meniť štruktúry telesných tkanív tak, aby boli odolné a zdravé. Málokedy jeme dostatok zeleniny a ovocia, a práve preto prichádzajú na scénu šťavy!

7.1.2017

Dokázali by ste zjesť osem kelových listov, veľkú uhorku, viazaničku petržlenovej vňate, hlávku šalátu, dve jablká, citrón, za hrsť špenátu a kúsok zázvoru na jedno posedenie? Pravdepodobne nie, ale v jednom pohári šťavy toto všetko môžeme ľahko vypiť. Základným predpokladom je, že čím viac surovej zeleniny a ovocia do seba dostanete, tým viac znížite riziko ochorenia či predčasnej smrti. A navyše budete vyzerať a cítiť sa lepšie!

 

Odšťavovanie je skvelý spôsob, ako dodať telu vysoko účinné látky. Odš´tavovaním získate tekutinu nabitú vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi, chlorofylom, enzýmami a fytochemikáliami z ovocia a zeleniny. Odstránením rozpustnej vlákniny vaše telo túto výživu absorbuje takmer okamžite. Zároveň jej odstránením zbavíte prepracovaný tráviaci trakt záťaže a ponúknete mu vnútrožilovú výživu priamo do buniek. Keď vypijete čerstvú šťavu, telo dokáže vstrebať živiny do 15 minút. Na porovnanie – tuhá strava sa dostane do buniek až po dvoch hodinách. Šťava dáva vášmu telu hojnosť čistých, zelených a výživných stavebných látok pre lepšie zdravie.

+421 948 688 806

info@luckyjuice.sk